Wystawę będzie można obejrzeć w sobotę, 24 sierpnia, w godzinach 10-14 i 15-19 oraz w niedzielę, 25 sierpnia, w godzinach 10-14 i 15-16. Wystawa jest dostępna do zwiedzania o każdej pełnej godzinie. Co istotne, zwiedzać może jednorazowo maksymalnie 50 osób.
– Siedząc na wirującym krześle, można poznać teorię zachowania momentu pędu. Trójwymiarowy model ludzkiego ciała pozwala obejrzeć narządy i ich umiejscowienie. Łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Naukobus to wystawa pełna angażujących, interaktywnych eksponatów. Uczniowie mogą przy nich swobodnie eksperymentować i dyskutować z edukatorami Centrum Nauki Kopernik – podkreślają w warszawskim ośrodku.
W tym roku Centrum Nauki Kopernik wraz ze swoimi akcjami „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” odwiedzi w sumie około 170 miejscowości w Polsce. Naukobus to część programu Nauka dla Ciebie, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych, propagowanie innowacyjności i stymulowanie rozwoju poprzez promowanie aktywizujących i angażujących metod nauczania, czyli samodzielnego eksperymentowania i odkrywania nauki w życiu codziennym. Program Nauka dla Ciebie został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach, edukatorach, a także rodzicach.
Może Cię zainteresować: