Od wielu dni trwały przygotowania do jubileuszowego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo Orkanu Nadia, który wdawał się we znaki w południowej Polsce, w większości miast udało zebrać się rekordowe kwoty.
Marynarka prezydenta została wylicytowana
W Sosnowcu wszystkie wydarzenia związane z finałem WOŚP miały odbyć się na Górce Środulskiej, jednak silny wiatr przeszkodził w organizacji większości z nich. Dopiero po godzinie 17 finał na świeżym powietrzu został wznowiony, a na scenie pojawiły się zespoły Feel i Blue Cafe.
– Jesteśmy na końcówce zliczania wszystkich datków. Jeszcze dziś opublikujemy całą kwotę, którą udało się nam zebrać. Mogę zdradzić, że marynarka prezydenta Chęcińskiego została wylicytowana za 2150 zł – tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.
Oprócz tego maksymalnie do jutra można licytować przedmioty i usługi na koncie „Sosno licytuje” na platformie Allegro.
Prawie 200 tys. zł w Dąbrowie
Dąbrowski finał został zorganizowany w Fabryce Pełnej Życia. Od rana 30 stycznia trwały tam licytacje i koncerty. Wieczorem w Pałacu Kultury Zagłębia zorganizowane zostały występy Funkylogic, Cartel RockBand i Gabi Foksa, z których dochód przeznaczony został na wsparcie WOŚP.
– Kolejny już raz w Dąbrowie Górniczej padł rekord. Na tę chwilę dąbrowskie sztaby zebrały już ponad 193 tysiące złotych, a nie powiedzieliście jeszcze ostatniego słowa – czytamy w poniedziałkowym komunikacie Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.
Na platformie Allegro część licytacji nadal trwa, dlatego chętne osoby nadal mogą wesprzeć finał WOŚP. Link dostępny jest na stronie miasta. Oprócz tego Agnieszka Pasternak, przewodnicząca RM postanowiła wspomóc WOŚP. Licytacja na spędzenie wspólnego dnia z nią jest nadal dostępna na Allegro.
Aktywny finał w Będzinie
W Będzinie oprócz tradycyjnego finału odbył swoje wydarzenie zorganizowała Biegowa Kuźnia, która zachęcała mieszkańców do wspierania WOŚP-u poprzez bieganie. W wydarzeniu wzięli udział także strażacy, którzy częstowali pyszną grochówką.
Z okazji okrągłego finału będziński sztab przygotował ogrom atrakcji. Od 10 do 20 trwały występy lokalnych organizacji, m.in.: szkół podstawowych, pokazy Judo i wiele innych. Chętni mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach, na których mogli uczyć się robienia makramy oraz waz. Dodatkowo mieszkańcy mieli możliwość zagrania w planszówki, oraz zobaczenia pokazu Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin.