Obiekt noszący imię Stefana Płatka, byłego wiceprezydenta Sosnowca, ma niemal 90 lat – został zbudowany w 1934 roku przez ówczesny Miejski Komitet Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego dla Policyjnego Klubu Sportowego. Po II wojnie światowej obiekt przejął Klub Sportowy Włókniarz. Odbywały się tam treningi sekcji lekkoatletycznej. W 2005 i 2009 roku stadion przeszedł konieczną już modernizację. Położono tartanową bieżnię, postawiono zadaszoną trybunę, powstało ponadto nowe zaplecze, budynek klubowy wraz z parkingiem i magazyn sprzętu sportowego. Cały teren został ogrodzony. Od 2016 roku obiektem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Od ostatniej modernizacji minęło 13 lat, nic zatem dziwnego, że stadion wymaga gruntownego remontu. Zajmie się tym GretaSport, firma z Dąbrowy Górniczej, która od 2004 roku wykonała już ponad 1000 obiektów sportowych. Do przetargu przystąpiła z ofertą w wysokości 9 903 988,53. Przypomnieć warto, że miasto planowało wydać na ten cel nieco ponad 7 milionów złotych. Z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu udało się jednak pozyskać dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł. Była to maksymalna kwota jaką można było na ten cel otrzymać.
– Podstawowy wachlarz prac to wymiana oraz rozbudowa nawierzchni poliuretanowej, wymiana nawierzchni bieżni rozgrzewkowej, przebudowa zeskoczni istniejącej skoczni do skoku w dal i wymiana wyposażenia skoczni oraz budowa dwóch skoczni do skoku o tyczce oraz również dwóch do skoku wzwyż – wszystkie w nowej lokalizacji – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
– Na obiekcie będzie można rozgrywać zawody rangi IVA: mistrzostwa Polski o ograniczonym programie, U16, mityngi międzynarodowe i ogólnopolskie. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 9 miesięcy od dnia podpisania umowy – dodaje Tomasz Soska, zastępca dyrektora ds. inwestycji i remontów w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.