W rywalizacji ojca z synem po równo. Zagłębie Sosnowiec remisuje z ŁKS II Łódź

Plan Zagłębia na dwa mecze z rezerwami - z Zagłębiem II Lubin i ŁKS II - był inny, planowo sosnowiczanie mieli wywieźć 6 punktów i cały czas być w wyścigu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki o fotel lidera. Niestety, nie dość, że z 6 zrobiły się 2, to jeszcze ten drugi został wywalczony w ciężkich bojach

Zaglebie lks ii prof

Przed meczem mieliśmy mały moment wzruszenia, bo pamiątkową koszulkę dostał Maksymilian Rozwandowicz, piłkarz rezerw ŁKS, który bronił do niedawna barw Zagłębia. Mecz się rozpoczął bez dalej kontuzjowanego Bartosza Borunia, którego w pierwszej jedenastce zastąpił Szymon Zalewski. Już w 6. minucie podopieczni Marka Saganowskiego wyszli na prowadzenie. Z prawej strony dośrodkowywał Łukasz Uchnast, który "znalazł" głowę Roko Kurtovicia, a ten strzelił nie do obrony dla Tomasza Kucharskiego, tym samym chorwacki obrońca z pierwszym w tym sezonie golem, jak i pierwszym dla Zagłębia.

Kolejne minuty przebiegały pod dyktando obu drużyn. Pierwszą groźną próbą dla łodzian w tym meczu popisał się Franciszek Saganowski, syn trenera...Zagłębia. Strzał minął daleko bramkę Kacpra Siuty. W 24. minucie natomiast z rzutu wolnego uderzał Mikołaj Lipień z wynikiem podobnym jak przy uderzeniu "Sagana". Z drugiej strony w 15. minucie z poświęceniem interweniował Kucharski, zatrzymując dośrodkowanie Mateusza Dudy, a 6 minut później Zalewski wstrzelił potężną bombę z lewej nogi, lecz bramkarz ŁKS II był na posterunku. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze, w 26. minucie, dwie minuty po próbie Lipienia, celnie kopnął Oliwier Sławiński i, co prawda, Artem Suchoćkyj dał radę to zablokować, to niestety nie zdążył przed dobitką Mateusza Wzięcha i doszło do remisu.

Do przerwy łodzianie wypracowali jeszcze jedną groźną sytuację. W 39. minucie Sławiński ruszył w stronę bramki Zagłębia niczym Maradona z Anglią i zdążył minąć Siutę, ale w ostatniej chwili ofiarnie interweniował, wybijając futbolówkę na słupek, Mateusz Duda. Kontrakcje sosnowiczan tak groźne nie były, bo Mateusz Duda w 30. minucie walnął mocno nad poprzeczką, a w 35. minucie główkował kapitan Andrzej Niewulis po wrzutce Suchoćkyja, tylko że minimalnie poza bramką. Do przerwy 1:1.

W drugiej połowie do akcji z kopyta ruszyło Zagłębie. Już w 47. minucie pokazał się kibicom wprowadzony w przerwie Piotr Mielczarek, centrując na Suchoćkyja, Ukrainiec z bliska strzelił niecelnie. W 54. minucie Mielczarek sam spróbował swoich sił, ale po rzucie wolnym piłka znalazła się nad poprzeczką. W 67. minucie natomiast podawał Niewulis, a Emmanuel Agbor uderzył z mocnego kąta, jednak wybronił to na rzut rożny Kucharski. W 71. minucie natomiast na prowadzenie wyszedł ŁKS II. Mikołaj Lipień popisał się efektownym i efektywnym dryblingiem, oszukując dwóch obrońców sosnowiczan i mocnym uderzeniem nie dał szans Siucie.

Od tego momentu do ataku ruszyło Zagłębie i, co prawda, w 73. minucie główka ofensywnego dzisiaj Kurtovicia wylądowała na poprzeczce, ale już w 79. minucie swoje osiągnął rezerwowy Patryk Mularczyk. W zamieszaniu pod bramką ŁKS II uderzył bez namysłu przed siebie i wpadło. Dla mysłowickiego pomocnika był to pierwszy gol w tym sezonie.

Skończyło się remisem, chociaż nie musiało, bo w doliczonym czasie gry ponad poprzeczką strzelił samotny Alan Siwek. W związku z tym, że Pogoń Grodzisk Mazowiecki łatwo pokonała Skrę Częstochowa, to Zagłębie oddaliło się od fotela lidera już o 4 punkty. Co gorsza, po tej kolejce może spaść nawet na miejsce 6., czyli ostatnie dające play-offy. Sosnowiczanie ewidentnie złapali zadyszkę.

Gole: 6' Roko Kurtović, 79' Patryk Mularczyk - 26' Mateusz Wzięch, 71' Mateusz Lipień

Zaglebie lks ii zapowiedz prof

Może Cię zainteresować:

Zapowiedź meczu Zagłębia Sosnowiec z ŁKS II Łódź 16 sierpnia. Ojciec zmierzy się z synem

Autor: Wojciech Sontowski