Zagłębie Sosnowiec ma bardzo zdolną młodzież. Zdobyła ona w jednym meczu 9, a w drugim 8 goli

Swoje mecze rozgrywa nie tylko pierwsza drużyna Zagłębia, ale też jej rezerwy, juniorzy starsi i inne zespoły młodzieżowe. W ten weekend grali bardzo dobrze, roznieśli nawet klub Łukasza Piszczka, chociaż zdarzały się wpadki. Głównym pogromcą weekendu Pogoń Szczecin.

Akademia zaglebie prof

V Liga, grupa śląska I

Zagłębie II Sosnowiec - Śląsk Świętochłowice 4:1 (1:1

Gole: 8' Kacper Wołowiec (k), 65' Michał Barć (k), 86' Kamil Szlachta, 89' Igor Dziedzic (k) - 33' Kamil Swikszcz

Zagłębie II zajmuje obecnie 2. miejsce w lidze z kompletem 6 punktów po dwóch meczach, przy czym ma tyle samo oczek co lider AKS Mikołów przy jednej zdobytej bramce mniej. W ramach 3. kolejki pojadą 24 sierpnia o 17:00 na mecz z Jednością 32 Przyszowice.

Jesteśmy na pewno zadowoleni po takim zwycięstwie. Chłopcy z kadry pierwszej drużyny mocno nas wspomogli i końcowe zwycięstwo było okazałe. Ale wiemy doskonale, że mamy swoje deficyty piłkarskie, a mam na myśli finalizację akcji, jakość wykończenia. I nad tym trzeba mocno pracować. A co do Kamila Szlachty to pokazał, że jest w dobrej dyspozycji. Sprawdziłem go na „9”-tce i nie zawiódł mnie. - chwalił podopiecznych trener Grzegorz Bąk.

I liga wojewódzka A1 juniorzy starsi

Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 9:0 (2:0)

Gole: 2x Górkiewicz, 2x Mądry, 2x Kapera, 2x samobójczy, Figura

Dobra skuteczną gra, ale przede wszystkim odpowiednie nastawienie spowodowało, że strzeliliśmy dużo bramek i nie straciliśmy żadnej - chłodno komentował trener Łukasz Matusiak.

Centralna liga juniorów U-17, grupa zachodnia

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 0:3 (0:3)

ARTYKUŁ TUTAJ.

I liga wojewódzka B1 junior młodszy

Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 6:1 (2:1)

Gole: Bokisz

Mieliśmy plan na ten mecz i dobrze go realizowaliśmy do 43 minuty 1. połowy. Od 20 minuty prowadziliśmy po golu Eryka Bokisza. Ten sam zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale niestety nie wykorzystał szansy. Gdy wydawało się że na przerwę zejdziemy z prowadzeniem dwa błędy indywidualne i kolejno w 43 i 45 min 1 połowy straciliśmy prowadzenie.
Po przerwie mieliśmy okazję do strzelenia gola na 2:2, a chwilę po tym sędzia podyktował rzut karny dla Rakowa i w 55 min było już 3:1. Kolejne bramki były spowodowane chęcią drużyny odwrócenia losów meczu, jednak jakość zawodników Rakowa pozwoliła im na strzelenie kolejnych bramek.
Przed nami trudny tydzień, ponieważ dwie porażki na początek rozgrywek to nie jest łatwy moment, lecz świadomi naszych braków pracujemy mocno nad ich poprawą - gorzko wyjaśniał trener Maciej Małkowski.

I liga wojewódzka C1 trampkarz

Zagłębie Sosnowiec - Akademia BVB im. Łukasza Piszczka Goczałkowice 8:0 (4:0)

Gole: 14', 19' i 59' (k) Klima, 30' i 38' Krawiec, 55' i 61' Czyż, 73' Węglarczyk

Jesteśmy zadowoleni ze swojej dyspozycji i piłkarskiej dominacji nad przeciwnikiem. Pomimo wysokiego zwycięstwa mamy świadomość, że nie wszystko wychodziło nam w tym meczu tak jak chcieliśmy. Szczególnie moment po wyjściu na drugą połowę, gdzie trochę oddaliśmy inicjatywę drużynie gości. Cieszy nas również fakt, że tożsamość zespołu, która jest dla nas ważna była widoczna w grze oraz naszych zachowaniach, a nowi zawodnicy bez kompleksów weszli do zespołu - pokornie wypowiadał się trener Jakub Wiśniewski.

I liga wojewódzka C2 trampkarz

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 4:2 (4:0)

Gole: Kuglin, Szczepek, Bajer, Jaros

Mecz z Rakowem Częstochowa był dla nas inauguracją sezonu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej. Mecz w pierwszej połowie dla naszej drużyny był bardzo dobrze realizowany zgodnie z zasadami nauczanymi w ostatnich mikrocyklach. W drugiej połowie przeciwnik ruszył do odrabiania strat z pierwszej połowy (4:0), gdzie zdobył 2 bramki. Cele meczu zostały zrealizowane, co cieszy naszą drużynę - chwalił trener Dawid Rzepliński.

I liga wojewódzka D1 młodzik

Zagłębie Sosnowiec - Śląska Akademia Piłkarska 3:4 (2:2)

Gole: Staroń, A. Cieśla, Jabczyński

Mecz rozpoczynamy bardzo dobrze, bo już w pierwszej minucie zdobywamy bramkę na 1-0 i kontrolujemy przebieg meczu. Mamy doskonałą okazję do zdobycia bramki na 2-0, lecz to przeciwnik wyrównuje Mecz staje się niezwykle wyrównany i widzimy ataki zarówno z jednej jak i drugiej strony. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 3-3. W drugą połowę wchodzimy dobrze, lecz to przeciwnik zdobywa bramkę. Mimo naszych jeszcze kilku okazji nie udaje nam się wyrównać. Po wyrównanym meczu musimy uznać wyższość przeciwnika - komentował trener Rafał Czyrwik.

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 0:0 (0:0

Mecz od samego początku toczył się w środkowym sektorze, raz po raz jedna z drużyn oddawała strzały, ale były one albo niecelne, albo zablokowane przez obrońców. Nasza drużyna dobrze realizowała założenia meczowe szczególnie w defensywie, w ofensywie było trochę gorzej, co nie pozwoliło na zdobycie bramki. Na drugą połowę wchodzimy jeszcze bardziej zmotywowani, przejmujemy kontrolę nad meczem. Dominujemy nad przeciwnikiem i stwarzamy sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Lecz wszystkie nasze próby są niedokładne lub wybronione. Mecz kończy się wynikiem 0-0, co w tej kategorii wiekowej jest rzadkością. Brawa dla drużyny za zaangażowanie i czeka nas mnóstwo pracy nad naszą skutecznością - dodawał Czyrwik.

I liga wojewódzka D2 młodzik młodszy

Zagłębie Sosnowiec - RKP ROW Rybnik 1:2 (1:1)

Gole: Stolarski

Pierwszy mecz w lidze w tej kategorii wiekowej. Mimo, że byliśmy zdecydowanie lepsi przeciwnik strzelił dwie bramki po kontratakach i wygrał mecz. Wyciągamy wnioski i myślimy już o najbliższym meczu - lakonicznie skomentował trener Sebastian Gzyl.

Zagłębie Sosnowiec w meczu 6. kolejki Betclic II ligi zagra 25 sierpnia o 19:35 na wyjeździe z KKS Kalisz.

Mlode zaglebie mloda pogon prof

Może Cię zainteresować:

20 minut i po sprawie. W Centralnej Lidze Juniorów Zagłębie Sosnowiec przegrywa z Pogonią Szczecin

Autor: Wojciech Sontowski