Zagłębie Sosnowiec pokonuje u siebie GKS Jastrzębie w meczu 11. kolejki Betclic II ligi

Od 25 sierpnia i wyjazdowego 2:1 z KKS Kalisz podopieczni Marka Saganowskiego nie umieli wygrać meczu, najpierw przegrywając dwa, a potem remisując w Bielsku-Białej. Teraz ta trójmeczowa passa dobiegła końca. Zagłębiacy rozprawili się z GKS Jastrzębie na własnym obiekcie.

Zaglebie gks j prof

W porównaniu do bezbramkowego remisu w Bielsku-Białej w pierwszym składzie zabrakło jedynie Artema Suchoćkyja, za to pojawił się Szymon Zalewski, którego z Podbeskidziem Ukrainiec zmienił.

W 7. minucie po dwójkowej akcji z Kamilem Bilińskim strzał oddał Emmanuel Agbor, jednak tuż przed nim się poślizgnął i wyszedł on słabo. W 14. minucie spróbował osobiście Biliński, trafiając w Grzegorza Drazika. W 21. minucie Szymon Kiebzak zacentrował do Macieja Śliwy, ale on kropnął tak, że futbolówki szukają do teraz gdzieś w okolicach Borków. W 34. minucie Biliński znów w Drazika. W 37. minucie najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Patryk Mularczyk, tylko że jego uderzenie z dystansu odbiło się od nogi defensora GKS, a i tak trafiło w poprzeczkę.

W 51. minucie powinno być 0:1, bo Śliwa był przed samym Kacprem Siutą, tylko że po wślizgu...trafił w poprzeczkę. Obsłużył go Jakub Iskra. W 60. minucie Biliński zagrał krótko do rezerwowego Bartosza Snopczyńskiego, który lekkim strzałem pokonał Grzegorza Drazika - 3. gol w tym sezonie i 5. w II lidze.

W 63. minucie stuprocentówkę miał Bartosz Boruń, ale przyjął sobie piłkę za mocno i tę złapał Drazik. W 90+2. minucie rezerwowy Piotr Marciniec spróbował niecelnie zza pola karnego.

Bilans śląskich drużyn z GKS Jastrzębie: (2-0-0)

• GKS - Polonia Bytom 2:4 w 5. kolejce;
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS 1:0 w 11. kolejce.

W 12. kolejce Betclic II ligi Zagłębie Sosnowiec zagra na wyjeździe o 14:00 5 października ze Świtem Szczecin.

Podbeskidzie zaglebie prof

Może Cię zainteresować:

Zagłębie Sosnowiec remisuje bezbramkowo w 10. kolejce Betclic II ligi z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Autor: Wojciech Sontowski

23/09/2024

Podbeskidzie zaglebie zapowiedz prof

Zapowiedź meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Zagłębiem Sosnowiec w 10. kolejce Betclic II ligi

22/09/2024

Czarni reprezentacja prof

Kadra kobiet na mistrzostwa świata U-17. W reprezentacji są także zawodniczki Czarnych Sosnowiec