Zagłębie Sosnowiec przegrywa z Olimpią Elbląg w Betclic II lidze. Dwa mecze Zagłębia - 7 goli straconych

W meczu 8. kolejki Betclic II ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało w Elblągu z Olimpią aż 1:4. Dla porównania - w 7 wcześniejszych meczach gospodarze strzelili 3 gole, dzisiaj 4.

Olimpia zaglebie prof

W porównaniu do meczu u siebie z Hutnikiem Kraków (2:3) w pierwszym składzie nie wyszli Szymon Zalewski i Miłosz Pawlusiński, w zamian pojawili się Bartosz Boruń oraz Łukasz Uchnast.

W 9. minucie Bartosz Snopczyński główkował nad bramką Andrzeja Witana po wrzutce Borunia z prawej strony. 18 minut później na pole karne dobrą piłkę dośrodkował Bartłomiej Mruk, a w szesnastce Oskar Kordykiewicz tylko dołożył nogę i pokonał Kacpra Siutę z najbliższej odległości.

W 37. minucie podwyższył Dawid Wierzba, który dostał piłkę po rzucie rożnym nieudolnie wybitą przez Roko Kurtovicia w polu karnym, przyjął ją i, obracając się, strzelił zaskakująco dla młodego bramkarza Zagłębia. Pierwszy gol w tym sezonie obrońcy z Kwidzyna.

W 43. minucie również po cornerze główkował Kurtović, a Witan co prawda obronił, ale odbił futbolówkę wprost pod nogi Kamila Bilińskiego i najlepszy snajper Zagłębia strzelił po raz 6. w tym sezonie.

Gdyby złe wyprowadzanie piłki było przestępstwem, to Andrzej Niewulis dostałby najwyższy wymiar kary za to, co zrobił w 56. minucie, gdy rozpoczął sprint w swoim polu karnym, po czym wbiegł z piłką prosto w...Kordykiewicza. Co prawda piłkarze reklamowali faul na byłym piłkarzu Rakowa Częstochowa, lecz Łukasz Ostrowski niczego się nie dopatrzył i elblążanin z 1. oraz 2. golem w bieżącej kampanii.

W 64. minucie zaskakującym uderzeniem popisał się z pierwszej piłki rezerwowy Pawlusiński, ale niestety dla całego widowiska niecelnie. Minutę później, w odpowiedzi, kropkę nad i postawił Mateusz Kuzimski, otrzymując futbolówkę w sytuacji na sam na sam w polu karnym od Kordykiewicza i pokonując Siutę. 2. gol w tym sezonie byłego Ekstraklasowicza za czasów Warty Poznań.

Gole: 27' i 56' Oskar Kordykiewicz, 37' Dawid Wierzba, 56' Mateusz Kuzimski - 43' Kamil Biliński

W 9. kolejce Betclic II ligi 14 września Zagłębie Sosnowiec podejmie o 18:00 Pogoń Grodzisk Mazowiecki w meczu na szczycie dwóch drużyn w większym lub mniejszym dołku.

Olimpia zaglebie zapowiedz prof

Może Cię zainteresować:

Zapowiedź meczu Zagłębia Sosnowiec z Olimpią Elbląg. Kadra kadrą, ale Betclic II liga musi grać

Autor: Wojciech Sontowski

07/09/2024

Zaglebie sedzia prof

PZPN ujawnił obsadę sędziowską meczów Betclic II ligi, w tym meczu Zagłębia Sosnowiec

06/09/2024

Zaglebie acosta prof

Zagłębie Sosnowiec kupiło Miguela Acostę. Transfer last minute z IV ligi hiszpańskiej